Naděje Zambii

Lidé

Marcela Suchánková

Marcela Drobná (rozená Suchánková)

Narozena: V Děčíně 15. 4. 1979
Povolání: Manager areálu U Fořta
Studium: Obchodní Akademie později rozšířené v UK na Oakland´s College a v Austrálii na Alpha Beta College
Zájmy:cestování, sportování a občasná výpomoc v zemích 3. světa

Marcela Drobná, narozená 15. 4. 1979 v Děčíně, vystudovala Obchodní Akademii a svoje studium potom dále rozšířila v UK na Oakland´s College a v Austrálii na Alpha Beta College. Je vášnivá cestovatelka a od svých osmnácti let poznává a žije převážně v zahraničí. Navštívila 6 kontinentů a od roku 2005 zaměřila svojí činnost na humanitární a rozvojové dobrovolnické práce v zemích 3. světa. V roce 2006 založila projekt "Pomoc Zambíkům", který se z původních 17-ti dětí rozrostl na 200 dětí. K roku 2010 za pomocí Martiny a Lucky byl tento projekt zaregistrován jako občanské sdružení "Naděje Zambii".

Dobrovolnické práce:
únor 2005 - duben 2006 dobrovolník do Afriky
květen 2007 - říjen 2007 dobrovolník pro práci s projekty v USA
listopad 2008 - prosinec 2008 dobrovolník výpravy po Střední Americe

Navštívená místa:
Evropa a USA převážně celé, Austrálie, Nový Zéland, Malajsie, Japonsko, Jižní Korea, Zambie, Tanzanie, Zanzibar, J.A.R., Keňa, Burundi, Ethiopie, Haiti, Mexiko, Gvatemala, El Salvádor, Honduras, Belize, Kanada.

Zájmy:
Cestování


Lucie Šumová

Lucie Fexová (rozená Šumová)

Narozena: V Děčíně 2.4. 1980
Povolání: Mateřská dovolená
Vzdělání: Technická Univerzita Liberec fakulta strojní-konstrukce strojů a zařízení
Zájmy: Cestování, Cyklistika, Fotografie, Umění všeho stylu, Muzika (Funky, Jazz, Rock and Roll, Reggae, World music….)

Jmenuji se Lucie Fexová a pocházím z Benešova nad Ploučnicí, kde jsem prožila úžasné dětství. Od roku 1998 do roku 2007 jsem žila převážně v Liberci, kde jsem studovala fakultu strojní katedra Energetické stroje a zařízení.
Více než strojařina můj život naplňuje práce s lidmi a pro lidi. Miluji cestování a poznávání nových kultur a různých stylů života. Jako student jsem během roku studovala a vydělávala na to abych o prázdninách mohla poznávat krásy naší barevné země. Cestování jsem si zpestřovala prací jako dobrovolník na projektech v Itálii a v Rusku ve spolupráci s IBO (International Building Organization) a Charitas. Afrika byla mým snem, který se mi podařilo naplnit v roce 2008, kdy jsem odjela na půl roční projekt do Zambie. Toužit po něčem je krásná věc, která když se podaří uskutečnit je poznamenáním na celý život. Po návratu z Afriky jsem se začala zaměřovat na práci v humanitární oblasti. Od roku 2007 spolupracuji s organizací Humana People to People, kde jsem měla možnost se podílet na aktivitách v Norsku, Zambii, Číně a Dánsku.
Od roku 2007 jsem začala pomáhat Marcele Suchánkové s Adopcí na dálku a o dva roky později se nám podařilo založit Občanské sdružení „ Naděje Zambii“.


Mrs. Mbuzi

Mrs. Mbuzi

Narozena: v Monze, Zambie
Povolání: učitelka mateřské školky AMAZING GRACE NURSERY AND SCHOOL

Naděje Zambii (2019)